

Nu har vi bott fem månader i vårt nya hem. Men det känns nästan som om vi har bott här längre än det. Det tog inte många dagar innan det började kännas som vårt hem. Och vi trivs så otroligt bra här fortfarande. Nu när löven fallit har vi dessutom ännu bättre vy från fönstret och balkongen. Det ska bli så roligt att få uppleva alla årstiderna här.

För ett par veckor sedan var Tessi och Riki på besök. De hämtade så vackra blommor åt oss! Det känns konstigt att inte kunna planera någon stor inflyttningsfest, men kanske nästa sommar? Eller ett gardenparty när vi har fått gården i skick?

Finns det något bättre än att hämta ett bokpaket från posten? Jag ska nog nu försöka läsa mer och titta mindre på tv-serier. Sen när jag har sett färdigt Kastanjemannen och You alltså.

Mitt i all vardagskaos hann jag nästan glömma att vi ska få ett nytt kök nästa vecka! Eller vi behåller nog det gamla köket men det kommer några förbättringar. Jag måste komma ihåg att ta före- och efterbilder på vårt kök. Spännande!
vad fint att ni trivs så bra!
Jaa det känns helt rätt 🥰